Klub utemeljitelja HDZ-a “dr. Franjo Tuđman”

dr. Franjo Tuđman „Sve za Hrvatsku,Hrvatsku nizašto!!!“ dr. Franjo Tuđman „Sve za Hrvatsku,Hrvatsku nizašto!!!“

Klub utemeljitelja HDZ-a "dr. Franjo Tuđman"

O nama
Klub utemeljitelja HDZ-a je zasebna organizacijska cjelina koja okuplja članove HDZ-a iz razdoblja osnivanja i izgradnje stranke do 20. travnja 1990. godine koji žele pridonositi očuvanju jedinstva Hrvatske demokratske zajednice i jačanju njezine društvene uloge na izvornim principima utemeljitelja prvog predsjednika HDZ-a dr. Franje Tuđmana.

Članovi Kluba sudjeluju u radu stranke izravno sukladno programskim aktivnostima te putem svojih predstavnika u tijelima stranke.

Predstavnici Kluba posebno sudjeluju u svim raspravama koje se vode u svezi položaja utemeljitelja te njihovim pravima i interesima.

Naš Klub je najveći Klub po broju članova u RH i jedan je od najorganiziranijih Klubova u RH.

Želimo podsjetiti sve naše članove a posebice simpatizere da smo izuzetno ponosni jer je 16.prosinca 1989.godine u Vinkovcima u kinu „Crvena zvijezda“ održana II. javna osnivačka skupština HDZ-a u tadašnjoj „SRH“ za tadašnju „općinu Vinkovci“. Upravo naši članovi su ljudi koji su sudjelovali u stvaranju Hrvatske demokratske zajednice i ostali joj vjerni sve do današnjeg dana.

Ustroj Kluba


Klub je ustrojen na nacionalnoj i županijskoj razini.
Zajednica Klub utemeljitelja HDZ-a „dr.Franjo Tuđman“ djeluje u skladu s Statutom HDZ-a i Pravilnikom o ustroju i djelovanju Zajednice Klub utemeljitelja HDZ-a „dr.Franjo Tuđman“ donešenim od strane Središnjeg odbra HDZ-a 31.05.2010.godine.

Županijski odbor Kluba ustrojen je na slijedeći način:

Na izvanrednoj izbornoj skupštini Kluba utemeljitelja HDZ-a „dr.Franjo Tuđman“ Vukovarsko-srijemske županije održanoj 30.10.2012.godine u Vinkovcima u Županijski odbor Kluba utemeljitelja HDZ-a „dr.Franjo Tuđman“ Vukovarsko-srijemske županije izabrani su:

 • ILIJA COTA-predsjednik
 • JAKŠA ŠESTIĆ-dopredsjednik
 • PETAR MLINARIĆ-dopredsjednik
 • VESNA KARAULA-dopredsjednica
 • NIKOLA ILIĆ-dopredsjednik
 • IVAN LAZANIN-tajnik
 • STJEPAN ABRAMOVIĆ-rizničar
 • MATEJ JANKOVIĆ
 • ŽELJKO MATICA
 • IVICA KLEM
 • IVICA MAJSTOROVIĆ
 • ĐURO ČOLAKOVIĆ
 • JURAJ MIHAJLOVIĆ
 • STJEPAN SEKULIĆ
 • ANTE GILJA
 • MILKO JURIĆ
 • IVICA SEP
 • IVAN PLAZONIĆ
 • IVAN MAĐAREVIĆ
 • IVAN MILIČIĆ

U nadzorni odbor Kluba utemeljitelja HDZ-a „dr.Franjo Tuđman“ izabrani su:

 • KUZMAN ZUBČIĆ-predsjednik
 • ŽELJKO LOVRIĆ-član
 • TOMA MIŠIĆ-član


Pogledajte našu stranicu na facebboku i pridružite nam se!!!

„Sve za Hrvatsku, Hrvatsku nizašto!!!“

Kontakt:
tel.032-331-739
tel.032-331-738
e mail: klubutemeljitelja@yahoo.com

LetakIvan Bosančić

letak a4 bosancic 1

VideoIvan Bosančić